پنج شنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۶
آموزش وردپرس
خانه / زنان , بارداری و زایمان / سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص

سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و عوارض سقط جنین

 

با bmfa همراه باشید تا با قرص میزوپروستول بیشتر آشنا شوید.

 

 

قرص میزوپروستول

 

مقدمه ای در مورد قرص سقط جنین سیتوتک

 

در سالهای گذشته بیشتر از آمپول های عضلانی مثل اکسی توسین و پروستاگلندین برای سقط جنین در سه ماهه اول بارداری استفاده می شد.اما با روی کار آمدن دارو های غیر تزریقی و کم عارضه تر مثل میزوپرستول Misoprostol با نام تجاری سایتوتک Cytotec درد سر این فرایند کاهش یافت.

قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود دارد و اولین بار از آن برای درمان زخمهای معده استفاده شده است. در یک تحقیق مشخص شد که مصرف حداکثر ۶۰۰ میکروگرم آن بصورت واژینال و یا ۸۰۰ گرم آن بصورت خوراکی تا ۹۵ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری می شود.میزوپروستول با نام میزوتک یا میزو گلندین در قالب قرص های ۱۰۰ و ۲۰۰ میکروگرمی در ایران تولید میگردد نام تجاری آن سیتوتک یا سایتوتک می باشد.

 

 

 

 عوارض + خطرات قرص سقط جنین میزوپروستول

 

مرحله ۱) قرص ۲۰۰ میکروگرم مایفپریستون را میل کنید. ممکن است پس از مصرف آن خونریزی خفیفی داشته باشید که شایع است.

مرحله ۲) به مدت ۴۸-۲۴ ساعت منتظر بمانید. قبل از استفاده از میزوپروستول باید ۲۴ ساعت صبر کنید اما مطمئن شوید که قبل از ۴۸ ساعت آن را مصرف کنید. زمانی که در حال انتظار هستید، با همان کارهای عادی که در طول روز انجام می دهید مانند مراقبت از اعضاء خانواده، آشپزی یا به محل کار یا مدرسه رفتن مشغول باشید.

مرحله ۳) از میزوپروستول استفاده کنید (۴ قرص، هر کدام ۲۰۰ میکروگرم)

دو روش برای استفاده از میزوپروستول وجود دارد: قرار دادن قرص در واژن یا در دهان بین گونه ها و فک. هر دو روش موثر می باشد.

 

 

 

در صورت قرار دادن قرص در واژنvagina

 

۱) ادرار کنید و سپس دستها را بشویید.

۲) دراز بکشید. با انگشت چهار قرص را در درون واژن قرار دهید: لازم نیست که قرصها در محل خاصی قرار بگیرند، فقط تا آنجا که انگشتان با آنها در تماس هستند کافی است.

۳) به مدت ۳۰ دقیقه دراز بکشید.

 

 

 

در صورت قرار دادن میزوپروستول در دهانmouth

 

۱)اندکی آب بنوشید تا دهانتان خیس شود. چهار قرص را بین گونه ها و دندانهای پایین قرار دهید (۲ قرص در هر طرف).

۲) قرصها را به مدت ۳۰ دقیقه در این حالت نگهدارید. قرصها با حل شدن ممکن است دهان شما را خشک کنند یا طعم گچی به دهان شما بدهند. در مدت این ۳۰ دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.

۳)بعد از ۳۰ دقیقه، با آب باقیمانده قرصها در دهان را میل کنید.

 

مرحله بعد چیست؟

معمولا ظرف ۱ تا ۲ ساعت، حالت گرفتگی وخونریزی ایجاد می شود. مقدار زیادی آب بنوشید و غذاهای مقوی میل کنید. دراز بکشید و استراحت کنید. می توانید برای کنترل درد از قرص ایبو بروفن استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از صفحه علائم ونشانه ها، دیدن کنید.

 

مرحله ۴)

اگر از دو قرص میزوپروستول و مایفپریستون استفاده کرده اید، نیازی به مراجعه به کلینیک جهت معاینه نخواهد بود. مطمئن شوید که نشانه های حاملگی در شما وجود ندارد ،احساس خوبی دارید وخونریزی شدیدی ندارید. این داروها، کاملا موثر هستند و سازمان بهداشت جهانی توصیه های زیر را در صورت نیاز به آنها، به شما داده است:

  • بیماری یا درد در شما کاهش پیدا نکرده است. در این شرایط نباید تا دو هفته منتظر بمانید. به خدمات پزشکی فورا مراجعه کنید.
  • دو هفته پس از استفاده از این قرصها همچنان حامله هستید.
  • خونریزی شدید است و بعد از دو هفته خفیف تر نشده است.

توجه: دو هفته بعد از حاملگی، آزمایش حاملگی به دلیل ماندن هورمونها در بدن شما ممکن است مبثت باشد. اگر همچنان احساس می کنید که حامله هستید (حالت تهوع، خستگی، نرم شدن سینه و … دارید) به پزشک مراجعه کنید.

 

 

سقط جنین با دارو

بهترین زمان (گلدن تایم ) برای سقط جنین با قرص سایتوتک را مصرف آن در هفته ۴تا ۸ بارداری می دانند و تا ۹۸ درصد باعث سقط جنین در ۳ ماهه اول بارداری میباشد. بر خلاف تصور عموم هرچه سن بارداری بیشتر باشد شیاف سایتوتک اثر دهی بهتری دارد. در بین هفته های ۴ تا ۵ بارداری اثردهی ۵۰ درصد دارد.

در سن بارداری کمتر از ۶ هفته بهترین دارو امپول پروستاگلندین میباشد که البته عوارض بیشتری از نظر درد شکمی و تهوع و اسهال شدید بی حالی افت فشار خون نسبت به قرص سایتوتک دارد. زمانیکه جنین در شکم مادر مرده باشد و ضربان قلب نداشته باشد خونریزی بیشتر رخ میدهد زیرا بدلیل فوت جنین یکسری اتفاقات در سیستم خونی مادر میوفتد که خون دیرتر لخته میشود بنابراین باید احتیاط لازم را داشته باشید.

 

 

بعداز استفاده از داروی سقط جنین چه اتفاقی می افتد:

 

درد شکمی که معمولا از ۲ ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک شروع می شود. اگر دل درد شدید بود میتوان از قرص ژلوفن یا هیوسین برای کاهش درد استفاده کرد. اسهال و استفراغ که البته با شدت کمتری و به سرعت قطع می شود تب و لرزش بدنی مانند سرماخوردگی که به مرور کم می شود خونریزی و سقط جنین.

خونریزی به شکل دفع لخته خون بصورت ناگهانی یا ذره ذره اتفاق میوفتد که با کنده شدن جفت افت فشارخون اتفاق میوفتد. فقط زمان این خونریزیها نباید بیشتر از ۱ هفته بطول بیانجامد و بعد از ان باید برسی شود که علت چیست.

در خانمهایی که سابقه سزارین دارند به هیچ عنوان خودسرانه استفاده نکنند چون احتمال پارگی رحم وجود دارد که بایستی حتما تحت نظر پزشک از این قرصها استفاده کنند. ولی معمولا در ۸ تا ۱۲ ساعت اول پس از مصرف قرصها جنین سقط می شود.

گاهی با مصرف یک دوره از قرص های سایتوتک خونریزی شروع نمیشود وباید مجددا بعد از ۳روز دارو را تکرار کرد. هرگز خودسرانه شیاف میزوپروستول یا امپول استفاده نکنید چون شما با عوارض ان اشنا نیستید حتی بسیاری مواقع خانمها دچار یک خونریزی کاذب میشوند در صورتیکه هنوز ساک حاملگی در رحم وجود دارد.

بهرحال شما باید تا ۱هفته بعد یک سونوی مجدد تکرار کنید تا از سقط کامل اطمینان حاصل کنید.وباز یاداوری میکنم که در ۸۰درصد موارد با این داروها سقط کامل صورت نمیگیرد و ممکن است شما مجبور به کورتاژ یا ساکشن شوید.چون باقی ماندن بقایای جفتی اجتناب ناپذیراست.وابن بقایای جفتی ممکن است باعث عفونت رحمی یا خونریزی منجر به مرگ شود.

گاهی ممکن است حاملگی شما خارج از رحم باشد پس تا وقتی جواب ازمایش خون شما مثبت شد سریع اقدام به تهییه دارو نکنید چون استفاده از داروهای سقط جنین ممکن است باعث پارگی لوله رحمی یا دهانه رحمی که نطفه به ان چسبیده میشود ومنجر به فوت شما میشود.

 

 

 

عوارض جانبی سقط جنین

 

عوارض مربوط به سقط جنین در ایالات متحده بسیار نادر است وشایعترین عوارض جانبی حالت تهوع، استفراغ و اسهال است. عوارض جانبی فیزیکی پس از سقط جنین می تواند در خانم ها متفاوت باشد وشماباید از ان اگاه باشید.

*خونریزی شدید

در موارد نادر، برخی از زنان بیشتراز حد طبیعی خونریزی پس از سقط جنین میکنند. درین صورت باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

*دردشکم ولگن

درد لگن شدید و مداوم ممکن است یک مشکل را نشان دهد. شایع ترین علت درد شدید عفونت است .

*تب بالا

میزوپروستول می توانید تب های کوتاه مدت ایجاد کند با این حال، اگر درجه حرارت شما برای چند ساعت بالا باقی ماند، و یا اگر شما درد شدیدی داشتید به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

 

علائم ادامه بارداری

اگرعلائم بارداری مانند تهوع، نفخ و یا حساسیت پستان، معمولا در یک یا دو هفته پس از سقط جنین باقی ماند شما هنوز هم ممکن است باردار باشید.

 

*عفونت یا سپسیس خونی
*آسیب بهه دهانه رحم
*زخم مخاط رحم
*سوراخ شدن رحم
*آسیب به اندام های دیگر
*مرگ

 

 

سقط جنین با ساکشن و کورتاژ

 

گاهی با مصرف کلی دارو باز انقباض و سقط جنین اتفاق نیوفتاده و یا در۹۰درصد موارد تکه ای از جفت باقی مانده است که باید سریعا درمورد ان اقدام شود .بهترین اقدام انجام ساکشن یا کورتاژ است .لازم به توضیح است که ساکشن نوعی از روش کورتاژ میباشد که بدون نیاز به بستری وبیهوشی به صورت سرپایی انجام میشود .مزیت ساکشن نسبت به کورتاژ مدت زمان کمتر بدون نیاز به بیهوشی بدون نیاز به تراشیدن رحم میباشد.

در واقع ساکشن رحم با یک سوند نلاتون شماره ۱۴یا ۱۶در داخل رحم میگذارند و با مکش مانند جاروبرقی ساک حاملگی و جفت را خارج میکنند .این روش تا هفته ۶بارداری قابل انجام است .در مواقعی که بعد از استفاده داروهای سقط جنین بقایای جفتی بماند میتوان بقایا را براحتی با ساکشن خارج کرد .روش ساکشن در سقط جنین بسیار بی خطر وایمن تر ازکورتاژ میباشد.

 

 

تشخیص سقط جنین

 

قرص میزوپروستول

پزشک یا ماما برای حصول اطمینان از سقط جنین، سونوگرافی برای مادر می نویسد. اگر جنین کاملا از رحم مادر دفع شده باشد، معمولا کار دیگری انجام نمی گیرد. اما معمولا رحم کاملا تخلیه نمی شود و نیاز به کورتاژ دارد. در فرایند کورتاژ تمام بقایای جنین از بدن مادر خارج می شود. کلا دونکته اجتناب ناپذیر در سقط جنین وجود دارد یکی دل درد و دیگری خونریزی میباشد .

کیفیت خونریزی ممکن است در روزهای اول بیشتر باشد و در چند روز اتی کمتر شود گاهی ممکن است یک لخته بزرگ از شما دفع شود یا گاهی با تکرار زیاد لخته لخته خونریزی داشته باشید. در طب گیاهی خوردن بعضی از گیاهان مانند گلپر یا زرشک اویشن وزعفران ممکن است باعث سقط جنین شود چون مکانیسم این گیاهان قاعده اور است ولی زمانیکه جنین بالای ۴هفته بارداریست بندرت این اتفاق میوفتد وشما به خونریزی خواهید افتاد. معمولا ۴تا۶هفته بعداز سقط جنین قاعدگی به روال خود بازمیگرددو مادر میتواند دوباره باردار شود.

 

 

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی bmfa

مرجان امینی

 

 

+ ۱
مخالفم – ۰

 

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این …
www.delgarm.com/marriage/…/151065-سقط-جنین-با-قرص-سایتوتک-و-عوارض-آن
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص:سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و عوارض سقط جنین/با دلگرم همراه باشید تا …
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این …
bmfa.ir › زنان , بارداری و زایمان
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و عوارض سقط جنین.
سقط جنین با قرص خطرات و عوارض – مشاوره پزشکی زنان
izanan.com/سقط-جنین-با-قرص-خطرات-و-عوارض/
سقط جنین و عوامل ایجاد کننده , سقط جنین با قرص و عوارض آن و همچنین سقط جنین با ساکشن و … علاوه بر این موارد، سن مادر عامل مهمی برای سقط جنین می باشد. … بر خلاف تصور عموم هرچه سن بارداری بیشتر باشد شیاف سایتوتک اثر دهی بهتری دارد. در بین …
سقط جنین با قرص و شیاف سایتوتک (میزوپرستول) :: سقط …
parastar-mama.blog.ir/post/سقط-جنین-با-قرص-سایتوتک-میزوپرستول
۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص و شیاف سایتوتک (میزوپرستول) … تر مثل میزوپرستول Misoprostol با نام تجاری سایتوتک Cytotec درد سر این فرایند کاهش یافت … حداکثر اثربخشی و حداقل عوارض جانبی ۴۰۰ میکروگرم میزوپروستول واژینال …
قرص و شیاف سایتوتک اصلی میزوپرستول – رزبلاگ
alcorstar.rozblog.com/post/2/قرص-و-شیاف-سایتوتک-اصلی-میزوپرستول.html
۱۴ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص سایتوتک و عوارض آن – مشاوره پزشکی…,قرص و … جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص:سقط جنین با شیاف و
قرص سقط جنین سایتوتک عوارض – osmano man – efeel.ir
osmano98.efeel.ir/قرص-سقط-جنین-سایتوتک-عوارض.html
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با استفاده از قرص سایتوتک + عوارض سقط جنین با … با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص:سقط جنین با شیاف و قرص …
قرص ۲۰۰ میکروگرم مایفپریستون
giz-miz.xyz/قرص+۲۰۰+میکروگرم+مایفپریستون/
دستورالعملها – وب سایت سقط جنین طبی مایفپریستون – mihan-design.ir سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص سقط جنین با قرص سایتوتک …
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول) عوارض این قرص
persian-text.xyz/سقط+جنین+با+قرص+سایتوتک+(میزوپرستول)+عوارض+این+قرص/
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول) عوارض این قرص. سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص سقط جنین با قرص سایتوتک …
عوارض داروهای سقط جنین • وقت غذای خوبه :)
goodfoodtime.com/عوارض-داروهای-سقط-جنین/
۶ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص:سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و عوارض سقط جنین/با دلگرم همراه باشید تا .
سقط جنین با دارو سایتوتک (میزوپرستول)+پیامد این دارو (۲ …
www.serze.com/جنین-دارو-سایتوتک-میزوپرستولپیامد-۲۵۵۰۸۲۱/
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص. سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و پیامد سقط جنین. با همراهی کرده باشید تا …
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول) عوارض این قرص …
alotoor.ir/…/سقط+جنین+با+قرص+سایتوتک+(میزوپرستول)+عوارض+این+قرص+دل…
سقط+جنین+با+قرص+سایتوتک+(میزوپرستول)+عوارض+این+قرص+دلگرم … میزوپرستول )+ عوارض این قرص : سقط جنین با شیاف و قرص میزوپرستول و عوارض سقط …
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این …
k-med.ir/khabar/34969
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص.
قرص سایک | دستان هوشمند
www.idastan.ir/Default.aspx?q=قرص_سایک_&id…
سقط جنین با قرص سای~ک (میزوپرستول)+عوارض این قرص – دلگرمdelgarm/151065-سقط-جنین-با-قرص-سا…translate this pagedec 18, 2016 – سقط جنین با قرص …
قرص سایک | گوگل پیامکی همراه اول ۲۰۳۷۰
www.20370.ir/Default.aspx?q=قرص_سایک_&id…
سقط جنین با قرص سای~ک (میزوپرستول)+عوارض این قرص – دلگرمdelgarm/151065-سقط-جنین-با-قرص-سا…translate this pagedec 18, 2016 – سقط جنین با قرص …
قرص سایک | خندوانه – نسیم
www.khandevane-nasim.ir/Default.aspx?q=قرص_سایک_&id…
سقط جنین با قرص سای~ک (میزوپرستول)+عوارض این قرص – دلگرمdelgarm/151065-سقط-جنین-با-قرص-سا…translate this pagedec 18, 2016 – سقط جنین با قرص …
پاسخگویی به مشکلات زنان زایمان – سقط جنین با شیاف – …
www.dr-salamm.blogfa.com/tag/سقط-جنین-با-شیاف
قرص سایتوتک یا میزوپرستول به چه شکلی مصرف میشود؟ این قرص به صورت واژنال زیر زبانی مصرف میشود با توجه به حداکثر اثربخشی و حداقل عوارض جانبی ۴۰۰ …
سقط جنین با قرص سایتوتک میزوپرستول | جستجو | یاس – …
baztab96.ir/list/سقط+جنین+با+قرص+سایتوتک+میزوپرستول.html
قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص … امروزه سقط جنین د‌‌رسطح جهان رو به افزایش است و به گفته کارشناسان این کار به … شود با عبور انگل‌ ازجفت‌ و رسیدن‌ به‌ جنین‌ در اغلب ‌موارد عوارض‌ وخیم‌ یاسقط جنین‌ …
cytotec قرص سقط جنین
www.answer-star.ir/j.aspx?q=cytotec+قرص_سقط_جنین&id…
cytotec+قرص سقط جنین,طریقه مصرف قرص سای~ک,روش استفاده از قرص میزوپروستول … میزوپروستول برای سقط جنین,سقط جنین با قرص زیر زبانی,عوارض قرص سای~ک … سقط جنین با استفاده از قرص سای~ک یا میزوپروستول • نی نی تایم … این سیلیسیم که بسیار پالوده شده (درجه خلوص بالا دارد) شاید مهم ترین نقش را در اقتصاد …
قیمت قرص سینوتک
www.3000777.com/g.aspx?q=قیمت_قرص_سینوتک&id…
قیمت قرص سای~ک,قیمت قرص سقط جنین میزوپروستول,قیمت قرص میزوپروستول در داروخانه … در این مطلب با قرص میزوپروستول، مصارف و عوارض ان اشنا خواهید شد.
سقط جنین خطرات و عوارض بد آن عوارض سقط جنین در ماه اول – …
cloobnama.javanblog.ir/tag-سقط+جنین+غیرقانونی+در+ایران.htm
زنانی که سقط ‌های جنین خود‌ به ‌خود ناقص دارند، به دلیل باز بودن دهانه رحم و باقی ماندن … سقط جنین ,خطرات جدی سقط جنین ,سقط جنین غیرقانونی در ایران ,عوارض سقط جنین … که مورد تأیید قانون کشور نیست و این گونه سقط‌ های غیر قانونی اغلب با خونریزی … سقط جنین با قرص میزوپروستول,عوارض سقط جنین با دارو,عوارض سقط جنین با …
سقط جنین با قرص سایتوتک خطرات و عوارض مشاوره پزشکی …
toorbo.ir/…/سقط+جنین+با+قرص+سایتوتک+خطرات+و+عوارض+مشاوره+پزشکی+زنا…
سقط جنین با قرص سایتوتک خطرات و عوارض مشاوره پزشکی زنان … عوارض جانبی قرص میزوپروستول در سقط جنین – مشاوره پزشکی … عوارض قرص درد شکمی … در سقط جنین … رحمی مرگ … یا استئوپنی در زنان با این معجون … پزشکی و سلامت … جنین و …
مشاوره مصرف قرص میزوپروستول – مشاوره مصرف قرص …
daroha.blogfa.com/tag/مشاوره-مصرف-قرص-میزوپروستول
قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک (Cytotec) … عوارض بعد از مصرف این قرصها: ۱- درد شکمی که معمول از ۱۰ دقیقه بعد از مصرف قرص شروع می شود ۲- … عوارض قرصهای سقط جنین میزوپروستول یا سایتوتک بعد از مصرف قرص.
مشاوره مصرف قرص سایتوتک (میزوپروستول) – مطالب ابر …
mihandaro.mihanblog.com/post/tag/مشاوره+قرص+سایتوتک
۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. – عوارض بعد از مصرف این قرصها: ۱- درد شکمی که معمول از ۱۰ دقیقه بعد از مصرف … که خیلی از افراد به راحتی در منزل با قرصهای میزوپروستول سقط انجام داده اند. … در این صورت اگر شما قرص های سقط جنین را مصرف کنید امکان دارد دچار …
ساخت قرص سای~ک
www.wiki-daro.ir/j.aspx?q=ساخت_قرص_سای~ک&id…
ساخت قرص سای~ک,قیمت قرص سقط جنین میزوپروستول,خرید قرص … قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سی~ک یا سای~ک (cytotec) به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ …
سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص
iranimag.ir/detail/3005534/article/13
مرحله بعد چیست … اگر از دو قرص میزوپروستول و مایفپریستون استفاده کرده اید، نیازی به مراجعه . … سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص …
سقط جنین با قرص | سقط جنین
parastar-mamayi.avablog.ir/tag/سقط+جنین+با+قرص
۱ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با قرص | سقط جنین – سقط جنین. … در رایج ترین سقط جنین در اوایل بارداری های ناخواسته از آمپول پروستاگلندین استفاده میشود در سقط با این روش ۲ … قرص سایتوتک در بازارایران به صورت قاچاقی بفروش می رسد که … هرگز خودسرانه شیاف میزوپروستول یا امپول استفاده نکنید چون شما با عوارض ان اشنا …
قرص سایتوتک المانی – خبر و مطلب ها ArticleHa
articleha.ir/article/قرص-سایتوتک-المانی/
سقط جنین با استفاده از قرص سایتوتک عوارض علاوه بر این موارد سن مادر عامل مهمی برای روش مصرف قرص cytotec bargozideha com قرص میزوپروستول جهت سقط های سه …
قرص سقط سایتوتک – سقط جنین و راه های مقابله با سقط طبیعی
seghte-janin.persianblog.ir/tag/قرص_سقط_سایتوتک
سقط جنین با قرص سایتوتک= میزوپرستول … بنابراین برای استفاده موثر از این دارو با حداقل عوارض جانبی اطلاعات مبتنی بر شواهد و راهنمای (Guidline) مناسب برای …
جامع ترین سایت اطلاع رسانی دارویی – قرص میزوپروستول …
daroyab021.blogfa.com/category/1
جامع ترین سایت اطلاع رسانی دارویی – قرص میزوپروستول (cytotec) – … عوارض جانبی :اسهال – سر درد-سرگیجه … مقایسه میزوپروستول با دیگر روشهای سقط جنین … هدف از این مطالعه مقایسه اثرات میزوپروستول و اکسی توسین در ختم حاملگی در سه ماهه دوم …
قرص سایتوتک – ایران نی نی
www.irannini.com › سلامتی › داروخانه
قرص های میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک Cytotec به شکل قرص خوراکی … این قرص به صورت واژنال زیر زبانی مصرف میشود با توجه به حداکثر اثربخشی و حداقل عوارض جانبی ۴۰۰ میکروگرم میزوپروستول واژینال هر چهار … سوراخ شدن رحم: ۲ تا ۳ درصد زنانی که سقط جنین می کنند در معرض خطر سوراخ شدن رحم قرار دارند.
آشنایی با سایتوتک یا میزوپروستول ( cytotec ) پیش خبر
etelareanidaro.pishkhabar.ir/page-508844.html
عوارض بعد از مصرف این قرصها: ۱- درد شکمی که معمول از ۱۰ دقیقه بعد از مصرف قرص شروع می … مقایسه میزوپروستول با دیگر روشهای سقط جنین … جهت ختم حاملگی در گروه مورد ۳ عدد قرص خوراکی میزو پروستول ۱۰۰۳g و یک عدد قرص واژینال استفاده شد.
سلام قرص سایک را با چه قیمتی در اصفهان می تو ان تهیه کرد و …
www.iresearch.ir/Default.aspx?q=سلام_قرص_سایک_را_با_چه…
سقط جنین سقط جنین با قرص ld علل سقط جنین در گاو سقط جنین و عوارض ان . … با زعفران سقط جنین ۵ ماهه سقط جنین با استفاده از شیاف دارو های گیاهی . … translate this pageسقط جنین با قرص میزوپروستول + نحوه مصرف + خطرات وعوارض قرص سقط …
قرص سقط جنین میزوپروستول
sat-mat.cityblog.top/قرص-سقط-جنین-میزوپروستول.html
سقط جنین , راهنمای سقط جنین , آموزش سقط جنین , سقط جنین با قرص , روش سقط جنین , قرص … … سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص.
سقط جنین با قرص سایتوتک میزوپروستول + نحوه مصرف + …
infodrugstore-blog.ckhabar.ir/
این روش عوارض جدی می‌تواند به همراه داشته باشد مانند پارگی سرویکس، پارگی رحم، … قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک (Cytotec) به شکل … عوارض سقط جنین با آمپول بیشتر از سقط جنین با قرص است و خطر بیشتری دارد و …
سقط جنین در خانه با قرص + توصیه ها: للبیت
infdrug2-blog.lalebit.ir/
سقط جنین با قرص میزوپروستول + نحوه مصرف + خطرات وعوارض قرص سقط جنین … این روش عوارض جدی می‌تواند به همراه داشته باشد مانند پارگی سرویکس، پارگی رحم، آسیب به احشا شکمی. در سالهای … سقط جنین با قرصهای سایتوتک یا میزوپروستول.
سقط جنین با استفاده از قرص سایتوتک یا میزوپروستول
druginf-b.chartblogs.ir/
این ساعت در حالت عادی خاموش بوده و با … سقط جنین با استفاده از قرص سایتوتک یا میزوپروستول … این یک مقاله ترجمه شده است و روش روتین سقط را بیان میکند. … که دارای پایین ترین کیفیت و کمترین میزان جوابدهی و بیشترین عوارض هستند : …
سایتوتک میزوپروستول – Google Sites
https://sites.google.com/site/cytotecteb2
راهنمای استفاده از قرص سایتوتک راهنمای سقط راهنمای سقط جنین روش های سقط جنین … میزوپروستول واژینال سریع‌تر اثر می‌کند ولی عوارض جانبی بیشتری دارد. … ساعت تا حداکثر سه دوز است معمولا با توجه به سن بارداری در سه ماهه دوم متخصص مصرف این …
عوارض میزوپروستول
posthaa.ir/detail/عوارض-میزوپروستول/article/98/
عوارض گوارشی در روش خوراکی یا زیرزبانی شایع‌ترند ۵۸ دل درد و دل. … این ساعت در حالت عادی خاموش بوده و با. لمس آن ساعت روشن … اثر قرص‌ میزوپروستول‌ واژینال ،اثر قرص‌ میزوپروستول‌ واژینال‌ در درمان‌ سقط عوارض‌ دیگر شامل‌ تب‌ اسهال . سقط جنین با میزوپروستول،شما رو به خدا جز در شرایط ناگزیر پزشکی از سقط جنین خودداری کنید .
بروز سقط جنین بایگانی – عطر و ادکلن
mededu13.ir/label/بروز-سقط-جنین
۷ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین شایعترین عارضه حاملگی در سه ماهه اول بارداری می باشد. سقط جنین؛ علل و ….. این گیاه را همراه با قرص های ضدافسردگی و یا داروهای ضدبارداری مصرف نکنید. برخی از … عوارض قرصهای سقط جنین میزوپروستول یا سایتوتک
مشاوره قرص سایتوتک (میزوپروستول) – moshadaro-b – …
moshadaro-b.freeblogs.ir/page-1462258.html
۴ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – قرص میزوپروستول (Cytotec) اصل مشاوره مصرف مهران :۰۹۱۹۶۴۱۰۱۶۰ یک نوع … در زنان باعث انقباض عضله رحمی شده و باعث سقط جنین میشود. در شیردهی و زنان حامله با علائم ناراحتی معده به دلیل ترشح در شیر و خطر سقط ممنوع است … عوارض بعد از مصرف این قرصها: ۱- درد شکمی که معمول از ۱۰ دقیقه بعد از مصرف قرص …
عوارض سقط جنین با قرص میزوپروستول – مد و دکوراسیون
mode.ourblog.top/عوارض-سقط-جنین-با-قرص-میزوپروستول.html
۱۲ روز مانده به عید، یک لیوان گندم درون کاسه‌ای ریخته و به اندازه ۲ تا ۳ بند انگشت روی آن آب می‌ریزیم و تا ۲ روز صبر می‌کنیم و طی این مدت ۲ بار آب آن را عوض می‌کنیم.
قرص میزوپروستول-قرص سایتوتک – میزوپروستول
miso.blogfa.com/tag/میزوپروستول
در این مطلب با قرص میزوپروستول، مصارف و عوارض آن آشنا خواهید شد.. قرصهای … نتیجه آزمونی دیگر درباره اثر قرصهای میزوپروستول در سقط جنین: با توجه به تهاجمی …
خرید قرص میزوپروستول خرید قرص سایتوتک cytotec – …
medicinecc.blogfa.com/category/1
خرید قرص میزوپروستول سایتوتک سیتوتک فایزر آمریکا cytotec misprostol … بنابر این برای استفاده موثر از این دارو با حداقل عوارض جانبی اطلاعات مبتنی بر … به راحتی در منزل با قرص های میزوپروستول سقط جنین انجام داده اند اما توصیه می شود …
مشاوره قرص سایتوتک (میزوپروستول) – قرصهای …
daydaro.blogfa.com/post/1
قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک (Cytotec) … عوارض بعد از مصرف این قرصها: ۱- درد شکمی که معمول از ۱۰ دقیقه بعد از مصرف قرص … عوارض قرصهای سقط جنین میزوپروستول یا سایتوتک بعد از مصرف قرص معمولا مراحل زیر …
سقط جنین با قرص سایتوتک میزوپروستول + نحوه مصرف + …
infodrugstore-blog.ea3.ir/
سقط جنین با قرص سایتوتک میزوپروستول + نحوه مصرف + خطرات وعوارض قرص سقط … این روش عوارض جدی می‌تواند به همراه داشته باشد مانند پارگی سرویکس، پارگی …
بهداشت و سلامت روش استفاده از میزوپروستول | جدیدترین مطالب
gunagon.ir/tag/بهداشت-و-سلامت-روش-استفاده-از-میزوپروس/
۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین با استفاده از قرص سایتوتک + عوارض … سقط جنین عوارض استفاده از تزریق این یک عارضه نادر است و با پیشگیری از عفونت رحم و.
اثر قرص‌ میزوپروستول‌ واژینال‌ در درمان‌ سقط‌ فراموش‌ شده و …
zums.ac.ir/journal/browse.php?a_id=332&sid=1&slc_lang=fa&ppup=
اثر قرص‌ میزوپروستول‌ واژینال‌ در درمان‌ سقط‌ فراموش‌ شده و رابطه‌ی آن با سن حاملگی … ۲۰۰ میکروگرم‌ میزوپروستول واژینال در فورنیکس‌ خلفی‌ واژن هر یک از بیماران گذاشته‌ شده‌ و این … اثرات‌ دارو و عوارض‌ جانبی‌ در بیماران‌ دو گروه‌ مورد‌ مقایسه‌ قرار گرفت. … زنان با آمنوره‌ی طولانی تر در سابقه خود، دارای تعداد بیشتری حاملگی و زایمان و جنین …
مشاوره قرص سایتوتک (میزوپروستول) | آرشیو وبلاگ ۷۲۴
weblog724.gdn/data/mama-help/1176971
پست با عنوان مشاوره قرص سایتوتک (میزوپروستول) از سایتهای وبلاگی با ذکر منبع به صورت … تمامی این قرص ها تحت لیسانس کمپانی فایزر هستند. …. ناقص، پارگی و آسیب رحم یا دهانه آن، و ادامه بارداری از جمله عوارض سقط جنین با سایتوتک است.
بایگانی‌ها قیمت قرص سقط جنین میزوپروستول – زیبا درمان
ziba.site/tag/قیمت-قرص-سقط-جنین-میزوپروستول/
… و بادمجان کبابی · خانه بایگانی برچسب: قیمت قرص سقط جنین میزوپروستول … سقط جنین _ مسائل و مشکلات و عوارض سقط جنین به معنی از دست رفتن حاملگی قبل از ماه پنجم بارداری است. البته این تعریف در علم پزشکی است . … لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
فروش قرص میزوپروستول_سایتوتکcytotec – دانلود آهنگ جدید
pop1music.ava.emeg.ir/view1078.html
در این مطلب با قرص میزوپروستول، مصارف و عوارض آن آشنا خواهید شد.. قرصهای میزوپروستول با نام تجاری سیتوتک یا سایتوتک (Cytotec) به شکل قرص خوراکی ۲۰۰ میکروگرمی وجود … نتیجه آزمونی دیگر درباره اثر قرصهای میزوپروستول در سقط جنین:.
عوارض سقط جنین با قرص میزوپروستول بایگانی – بانوی …
banoyirani.com/tag/عوارض-سقط-جنین-با-قرص-میزوپروستول
بایگانی برچسب ها: عوارض سقط جنین با قرص میزوپروستول … با این حال، یک چیز مشخص است و آن حس عجیبی است که بار اضافه دوران بارداری با خود به ارمغ.
مقایسه اثر قرص میزوپروستول واژینال و اکسی توسین با دوز …
sjh.umsha.ac.ir/browse.php?a_code=A-10-2-258&slc_lang=fa&sid=fa
مقایسه اثر قرص میزوپروستول واژینال و اکسی توسین با دوز بالا جهت ختم حاملگی … هدف از این مطالعه مقایسه اثر میزوپروستول واژینال و اکسی توسین با دوز بالا در ختم … عوارض جانبی در دو گروه تفاوت معنی داری نداشت و میزان باقی ماندن جفت هر چند تفاوت … واژه‌های کلیدی: اکسی توسین، سقط جنین، سه ماهه دوم آبستنی، میزوپروستول.
سقط جنین چند دسته دارد و چه خطراتی برای مادر دارد؟ – خبر ۲۴
www.khabar-24.com/news/…/سقط+جنین+چند+دسته+دارد+و+چه+خطراتی+برای+مادر+دا…
۲۲ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. – سقط جنین شایعترین عارضه حاملگی در سه ماهه اول بارداری می باشد . علت بروز سقط جنین … این گیاه را همراه با قرص های ضدافسردگی و یا داروهای ضدبارداری مصرف نکنید. برخی از … عوارض قرصهای سقط جنین میزوپروستول یا سایتوتک
برای اینکه مرتبط‌ترین نتایج را ببینید، برخی از شبیه‌ترین نتایج به ۵۳ مورد نشان داده شده را حذف کرده‌ایم.
اگر بخواهید می‌توانید جستجو را با لحاظ کردن نتایج حذف شده دوباره انجام دهید.
جستجوهای مربوط به سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپرستول)+عوارض این قرص
سقط جنین با قرص زیر زبانی
قیمت قرص سایتوتک در داروخانه
نام شیاف سقط جنین
خرید قرص سایتوتک
قیمت قرص cytotec
قیمت قرص سقط جنین
قرص میزوپروستول واژینال
قیمت شیاف سایتوتک

درباره ی admin

همچنین ببینید

آیا دوقلوزایی ربطی به سن دارد؟

باید بدانید دوقلوزایی ربطی به سن ندارد   بالا رفتن سن ازدواج باعث شده است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *